Aparat w kuli

Takim aparatem można rzucać ? i to absolutnie bez szkody dla produktu. Urządzenie zostało zaprezentowane na Siggraph Asia 2011. Jego głównym pomysłodawcą jest Jonas Pfeil. Mamy tu do czynienia z czułym sprzętem, umożliwiającym robienie w jednym momencie aż 36 klatek. Wystarczy podrzucić tę specyficzną piłkę i – gotowe!

Uzyskana fotografia panoramiczna to jedyny w swoim rodzaju obraz chwili. Szczególnie w tym wydaniu ? z uwagi na to, że aparat podrzucasz pod niebo, nie ma mowy o braku kadru z ziemi, jak to bywa przy klasycznym sprzęcie, ustawionym na statywie. W przypadku Throwable Panoramic Ball Camera obiektywy zainstalowane zostały w wytrzymałej obudowie, dodatkowo wzmocnionej pianką. Przy tym sprzęt zawiera akcelerometr, mierzący przyspieszenie. Gdy ta specyficzna piłka sięga swoich górnych możliwości i zwalania, aparat wykorzystuje ten moment, by uchwycić ostre zdjęcie.

Warto zwrócić też uwagę na sam proces robienia fotografii w przypadku tego urządzenia: podrzucanie to przecież niezła frajda!

Zobaczcie sami:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Program zdrowotny dla twojego samochodu

Program zdrowotny dla twojego samochodu

Chcesz w pełni zadbać o swój pojazd?

Następny
Aparat wyjątkowo czuły na światło

Aparat wyjątkowo czuły na światło

Od oświetlenia zależy jakość i klimat zdjęcia

Może Ci się spodobać