Atom z taktowaniem 2,0 GHz.

20-03-2009

Firma Intel pracuje nad nową wersja procesora wytworzonego w technologii 45-nanometrowej. Intel Atom Z550 będzie szybszy, wyposażony zostanie w zegar o częstotliwości 2,0 GHz.

Atom, to jak na razie, niekwestionowany lider procesorów przeznaczonych dla urządzeń mobilnych. Konkurencję stanowią dla niego produkty firm Via i ARM, jednak Intel zawsze wybiega do przodu. Przykładem wyższości Intela jest jego kolejna seria procesorów oznaczona jako Z5xx.

Są to procesory niskonapięciowe, wytworzone w technologii 45-nanometrowej. Najnowszy model Z550 to oprócz zegara 2,0 GHz także 512 kb pamięci podręcznej L2 cache i magistrala FSB z taktowaniem 533 M. TDP, czyli współczynnik ilości wydalanego ciepła wynosi tyle samo jak dla modeli pracujących z wolniejszymi zegarami- 1,86 i 1,6 GHz.

Intel zapowiada, że wkrótce zaprezentuje wersję dwurdzeniową nowego procesora. Jeśli chodzi o cenę, to na razie nie została jeszcze ona ujawniona. Dużo zależy od tego, czy Intel będzie chciał ostro wejść na rynek ze swoim nowym produktem czy też obniżyć ceny procesorów ze słabszymi zegarami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *