Bezstratny format MP3.

22-03-2009

Thomson opracował nowy by format MP3. MMM3HD to większa jakość, większa waga i kompatybilność z MP3.

Nowy format to format wybitnie dĽwiękowy, charakteryzujący się bezstratną kompresją. Oczywiście większa jakość to także większe objętości plików. Kolejna zaleta MP3HD to jego kompatybilność z wcześniejszymi formatami MP3 a także z innymi bezstratnymi tj. FLAC, HD-ACC, Windows Media Audio Lossless. Co najważniejsze, Thomson zapewnia, że dotychczasowe urządzenia będą w stanie tak jak dotychczas odtwarzać pliki w nowym formacie. Jeśli chodzi o zwiększenie plików to przy najwyższej wartości bitrate (900 Kbps) 4 min utwór waży 26 MB.

Thomson wprowadza dla partnerów opłaty abonamentowe za korzystanie z nowego formatu. Za każdy dekoder programowy wynoszą one 75 centów, za kodek od 2,5 do 5 dolarów. Kodek sprzętowy jest tańszy i kosztuje 1,25 dolarów. Niestety, jeszcze nikt nie zainteresował się wsparciem sprzętowym nowego formatu. Dopóki więc to się nie zmieni to będzie on miał niewielki zasięg użytkowania.

Już teraz można pobrać darmowy enkoder, dzięki któremu 16-bitowe pliki WAV mozna skompresować z częstotliwością 44,1 kHz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *