Dell Adamo jest nowym “Najcieńszym Laptopem na Świecie” z Core 2 Duo

Dell oficjalnie zaprezentował laptopa Adamo, który ma być konkurencją dla Voodoo Envy 133 i MacBook Air. Jak twierdzi producent, mierzący zaledwie 16,5 mm grubości Dell Adamo to najcieńszy laptop na świecie. Trudno się z tym nie zgodzić, skoro Adamo jest cieńszy od poprzedniego mistrza(Aira) o prawie 3 mm.

Pogłoski dotyczące cieniutkiego laptopa sięgają styczniowych targów w Las Vegas, kiedy to dziennikarze po raz pierwszy mieli okazję obejrzeć zaprezentowany komputer. Jednak bardziej oficjalnie o Adamo mówiono w marcu, gdy na oficjalnej stronie (www.adamobydell.com) pojawił się filmik prezentujący aluminiową obudowę tajemniczego komputera. Tak jak można się było spodziewać filmik wywarł ogromne emocje, dla tego też firma zdecydowała się na oficjalną premierę urządzenia.

Stylowy członek rodziny Adamo posiada panoramiczny(16:9) ekran HD mierzący 13,4-cala, 2GB DDR3 RAM (maks. 4GB), 802.11n Wi-Fi, Bluetooth 2.1 i baterię, która może “pociągnąć” 5 godzin przy jednym naładowaniu. Posiada on również 2 porty USB + USB / eSATA combo port i łączy się z DisplayPort, HDMI, VGA i DVI. Laptop działa na intelowskim chipsecie Intel Mobile 965 Express Chipset, wykorzystując zintegrowaną grafikę GMX4500.

Wykorzystanie procesora Intel Core 2 Duo oznacza, że Adamo będzie posiadał system Windows Home Premium (64-bity). Do tego dochodzą dwie wersje kolorystyczne: biała lub czarna z odpowiednimi konfiguracjami. W tańszej konfiguracji za 2 tyś. dolarów pojawi się Intel Core 2 Duo U9300 1,2 GHz, 2 GB DDR3 RAM, dysk SSD 128 GB. Natomiast za 2,7 tyś. dolarów otrzymamy komputer z procesorem 1,4 GHz, 4 GB pamięci RAM i AT & T 3G WWAN.

Dostawa komputera do sklepów rozpocznie się 26 marca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Robot – modelka.

Robot – modelka.

Inżynierowie z japońskiego Instytutu Nauki i Technologii zbudowali kolejnego

Następny
Bluetooth głośnik do komórki

Bluetooth głośnik do komórki

Specjaliści z  Scosche opracowali przenośny głośnik do telefonów komórkowych

Może Ci się spodobać