Domy w stylu nowoczesnej stodoły – proste bryły, które zachwycają efektownym wykończeniem i funkcjonalnością!

Ozdobą i wizytówką każdego domu jest jego elewacja, która decyduje o estetyce i wrażeniach wizualnych. Bryły w stylu nowoczesnej stodoły to proste formy, inspirowane tradycyjną architekturą, które za sprawą odpowiednio dobranych detali i kompozycji wykończenia zyskują unikalny design. Minimalistyczne, ale jednocześnie wyraziste elewacje często łączą surową estetykę z ciepłymi akcentami drewna, tworząc harmonijne połączenie nowoczesności i klasyki.

W tym artykule prezentujemy wybrane projekty domów w stylu nowoczesnej stodoły z kolekcji ARCHON+, odkrywając walory estetyczne i funkcjonalne prostych brył.

Minimalistyczne stodoły zwieńczone dwuspadowym dachem bezokapowym wspaniale prezentują się zarówno w jasnych, jak i w ciemnych oprawach. Tynki w chłodnych odcieniach bieli, szarości, czy głębokie tonacje grafitu wprowadzają efekt surowej elegancji oraz pięknie korespondują z antracytowym pokryciem dachowym i stolarką. Materiały o zróżnicowanej strukturze w ciekawy sposób akcentują detale architektoniczne i zewnętrzne strefy funkcjonalne. Doskonałym uzupełnieniem kreacji elewacji domu w stylu nowoczesnej stodoły są drewniane okładziny, które dodają klimatycznego wyrazu oraz harmonijnie integrują dom z otoczeniem. Drewno jest materiałem, który wprowadza do nowoczesnej architektury ciepło i naturalność, może być stosowane w różnorodnych formach – od subtelnych akcentów po dominujące elementy na elewacji. Wspaniale prezentuje się jako okładzina na większych fragmentach ścian, efektownie podkreśla linię okien, wybraną strefę, czy podcień. Dodaje wyrazistości i głębi minimalistycznej formie, tworząc jednocześnie spójne połączenie pomiędzy nowoczesnością a tradycją. Walory estetyczne prostych brył wzbogacają również duże przeszklenia, które nadają konstrukcjom wizualną lekkość i doskonale doświetlają wnętrza.

Zobacz wybrane projekty domów w stylu nowoczesnej stodoły

Dom w kellerisach (G2)”

Komfortowy dom z poddaszem użytkowym i garażem dwustanowiskowym, zainspirowany estetyką nowoczesnej stodoły. Charakter bryły podkreśla bezokapowy dach w połączeniu z kompozycją elewacji i starannym doborem architektonicznych detali. W domu zastosowano przemyślany rozkład pomieszczeń, zapewniając wygodę użytkowania. Kluczowym detalem bryły i wnętrza jest imponujące dwupoziomowe przeszklenie w jadalni, która wraz z salonem zachwyca przestronnością i otwartym do połaci dachu stropem. Strefa dzienna harmonijnie łączy się z tarasem przez szerokie drzwi przesuwne, dodające wnętrzu dekoracyjnego uroku. Parter oferuje również luksusowy apartament z własną łazienką i garderobą, a poddasze domu to przestrzeń nocna z trzema komfortowymi sypialniami, łazienką oraz funkcjonalną pralnią. Dodatkowym atutem jest przewidziany nad garażem drugi taras, stanowi idealne miejsce do relaksu.

Dom w kosaćcach 9 (NE) OZE”

To mała parterówka, idealna do realizacji na wąskich działkach, której design w stylu nowoczesnej stodoły akcentuje bezokapowy dach dwuspadowy. Oprawa prostej bryły to grafitowy tynk, efektownie prezentujący się w połączeniu z okładziną drewnianą. Wysokie przeszklenia zapewniają atrakcyjny wygląd oraz gwarantują doskonałe doświetlenie wnętrz i harmonijne połączenie z otaczającym ogrodem. Wnętrze domu jest starannie zaprojektowane, w myśl optymalizacji zagospodarowania dostępnej powierzchni, oferuje jasny i ergonomiczny układ pomieszczeń. Salon z otwartą przestrzenią aż do połaci dachu i funkcjonalną kuchnią z wyspą, tworzą przestronną strefę dzienną. Trzy przytulne sypialnie, w tym dwie z bezpośrednim wyjściem do ogrodu, zapewniają komfort i prywatność w ramach strefy nocnej. W domu znajduje się także praktyczna spiżarnia, pralnia i dwie łazienki. W standardzie projektu przewidziano wentylację mechaniczną z rekuperacją oraz pompę ciepła, które sprzyjają energooszczędnej eksploatacji.

Dom w papawerach 5 (G)”

Interesujący projekt domu z poddaszem i garażem jednostanowiskowym, którego charakterystycznym elementem są panoramiczne przeszklenia na obu kondygnacjach. Zapewniają nie tylko mnóstwo naturalnego światła, ale i otwierają szerokie kadry na pejzaż ogrodu. Architektoniczny styl jest podkreślony przez dwuspadowy dach o minimalistycznej linii bez okapów, co nadaje konstrukcji elegancką i współczesną formę. Elewacja harmonijnie łączy jasne tony tynku z grafitowymi detalami i ciepłem drewna, tworząc z otaczającym krajobrazem estetycznie spójną całość. Wnętrze domu to komfortowa przestrzeń, w ramach której salon z kominkiem jest miejscem rodzinnego relaksu. Kuchnia oferuje możliwość aranżacji praktycznego barku śniadaniowego. Na poddaszu znajduje się prywatna przestrzeń z główną sypialnią, wyposażoną w dwie garderoby dla maksymalnego komfortu i porządku. Dwa pokoje dziecięce umiejscowiono we frontowej części poddasza, a łazienka zlokalizowana przy schodach zapewnia wygodę i funkcjonalność. „Dom w papawerach 5 (G)” to połączenie nowoczesnej estetyki z praktycznymi rozwiązaniami, projekt odpowiedni dla węższych działek budowlanych.

Sprawdź szczegóły na archon.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Przenieś reklamy na większy format – reklama wielkoformatowa

Przenieś reklamy na większy format – reklama wielkoformatowa

Można by pomyśleć że przy obecnym zalewie nowoczesnych technologii, reklamy

Następny
Jak Nebo rewolucjonizuje świat latarki?

Jak Nebo rewolucjonizuje świat latarki?

W kontekście latarki, często postrzegane są one jako proste narzędzia służące

Może Ci się spodobać