Energooszczędny monitor Philipsa.

29-06-2009

Philips wprowadza na rynek swój najnowszy energooszczędny monitor. Jest to 22-calowy model LCD z funkcją automatycznego obniżania poboru energii.

Firma Philips to jeden z liderów rynku monitorów LCD. Jej produkty cechuje wysoka jakość i wydajność. Także najnowszy model wart jest uwagi. 22-calowy monitor LCD z linii Brilliance to szereg ciekawych funkcji. Jednak najważniejszą cechą jest jego energooszczędność. Znaczny spadek zużycia energii przez urządzenie uzyskano poprzez zastosowanie funkcji automatycznego zmniejszania jej poboru. PowerSensor wyczuwa obecność użytkownika w pobliżu i jeśli go nie ma to wtedy automatycznie redukuje jasność obrazu. Według producenta oszczędności z tego tytułu mogą dochodzić nawet do 50%.

Jeśli chodzi o dane techniczne, to monitor posiada rozdzielczość 1680x1050 pikseli, a współczynnik kontrastu wynosi 1000:1. Urządzenie cechuje również niski czas odpowiedzi, wynoszący zaledwie 5 milisekund. Poza tym Philips wyposażył monitor w złącza VGA i DMI, dzięki którym możliwości produktu stają się jeszcze większe. Jego cena to około 280 dolarów, jest więc optymalna jeśli chodzi o jej stosunek do jakości. Monitor pojawi się w sprzedaży już w przyszłym miesiącu.

Poprzedni wpis:
Kolejny wpis:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *