Filtrowanie wody z kranu

Filtr do wody

Zasobów wody użytkowej jest coraz mniej, a do tego jej przejrzystość często pozostawia wiele do życzenia. Warto zwrócić uwagę na fakt, że czysta woda z kranu nie jest oczywistością, a raczej przywilejem, bowiem często jest w niej zbyt wiele związków chloru czy siarki. W związku z tym bywa mętna albo z dodatkiem osadów czy brzydko pachnąca. Aby nie martwić się o czystość wody, najlepiej zainwestować w urządzenia do filtracji wody. W dzisiejszym poradniku dowiesz się, dlaczego warto filtrować wodę.

Woda zdrowia doda!

Słynny już slogan: woda zdrowia doda – jest ciągle aktualny, wszak nasz organizm składa się głównie z wody i jej potrzebuje do życia. Ale musi być to woda pozbawiona zanieczyszczeń, która nie wpłynie negatywnie na nasze zdrowie. Niefiltrowana woda zawiera metale ciężkie, takie jak ołów i miedź, które w dużych dawkach są toksyczne, dlatego niefiltrowanej wody nie możemy nigdy pić bezpośrednio z kranu i musimy ją przegotowywać. Z kolei chlor zawarty w wodzie, który ma za zadanie ją oczyszczać w większym stężeniu też jest szkodliwy. Jak pokazują badania, może przyczyniać się do rozwoju raka jelita grubego. Filtracja wody pozwala pozbyć się także piasku i rdzy, które przedostają się z sieci wodociągowej. Węglowe filtry wody absorbują pestycydy, z kolei filtry z jonami srebra zabezpieczają przed rozwojem bakterii chorobotwórczych. W procesie filtrowania z wody wypłukiwany jest także fluor, który w dużym stężeniu negatywnie wpływa na układ nerwowy i pracę mózgu. Trzeba od razu zaznaczyć, że woda filtrowana nie jest całkowicie zdemineralizowana, to znaczy zawiera część minerałów, choć na pewno nie tyle co woda mineralna. Jednak często nie ustępuje pod względem liczby potrzebnych pierwiastków wodzie źródlanej. Oczywiście wszystko zależy od ujęcia wody, z którego jest pozyskiwana, ale również specyfiki filtracji.

Jaki filtr do wody wybrać?

Mamy różne rodzaje filtrów do wody. Przede wszystkim na samym początku trzeba zmierzyć twardość wody, a najprostszym sposobem jest użycie testerów paskowych. Można wtedy wybrać filtr podnoszący PH wody do odpowiedniego poziomu. Są też filtry wody z magnezem, które w sposób szczególny polecane są dla osób aktywnych fizycznie, żyjących w stresie czy pijących duże ilości czarnej kawy. Jeśli w wodzie widoczny jest osad, to znak, że filtr należy wymienić bądź przeczyścić.

Dlaczego picie filtrowanej wody z kranu ma pozytywny wpływ na środowisko? Filtracja także dla urody

Na koniec warto wspomnieć o istotnym aspekcie filtracji wody. Mianowicie dzięki używaniu filtrów zmniejszamy zużycie plastiku, wszak kupujemy mniej wody butelkowanej. Jeśli chodzi o urządzenia do filtracji wody można zdecydować się na modele nakranowe, nowoczesne filtry odwróconej osmozy, które gwarantują uzyskanie wody mineralnej z kranu albo klasyczne dzbanki filtrujące. Jak wiadomo filtracja przydaje się nie tylko w kuchni, ale również w łazience, wszak nasze włosy i skóra także wymagają kontaktu z czystą wodą o odpowiednim PH. Zmiękczenie wody pozytywnie wpływa na kondycję naszych włosów, ich wzmocnienie i miękkość. Zatem dobra woda potrzeba jest zarówno dla zdrowia, jak i urody.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Gdzie kupić sprzęt do drukarni?

Gdzie kupić sprzęt do drukarni?

Planujesz założyć drukarnię?

Następny
Jak mądrze korzystać z ładowarki?

Jak mądrze korzystać z ładowarki?

Można mówić, co tylko się chce, natomiast trudno zaprzeczyć, że od stosunkowo

Może Ci się spodobać