Hotmail komplikuje hasła

17-07-2011

Hotmail stara się zwrócić uwagę swoich użytkowników na wagę haseł zabezpieczających ich skrzynki. Poucza się nas, że takie hasło powinno być ?bezpieczne?, a więc i nieco skomplikowane (np. być kombinacją liter i cyfr). Jednak, by uniknąć kłopotu z dostaniem się na swoje konto, często uciekamy się do prostoty.

Microsoft chce wprowadzić specyficzną blokadę na proste, stosowane często hasła. W praktyce będzie to znaczyć tyle, że przy zakładaniu emaila system nie zgodzi się na banalny ciąg cyfr jak ?123456? czy zdanie ?lubięsłońce?. Użytkownicy, którzy mają już konto i proste hasło, prawdopodobnie ? w późniejszej fazie rozwoju tego projektu ? będą musieli zmienić je na trudniejsze.

Być może niektórzy korzystający z Hotmaila uznają tę zmianę za utrudnienie, ale polityka firmy wydaje się rozsądna. Pozwoli ona uniknąć wielu włamań na skrzynki i związanych z nimi nieporozumień. Dodatkową funkcją będzie także możliwość zgłoszenia podejrzenia włamania na skrzynkę znajomego. Jeśli dostaniesz nagle masę spamu od znanego ci adresu, w kilka chwil będziesz mógł go zablokować. Oczywiście, do chwili, gdy sytuacja się nie wyjaśni i nie poczujesz się bezpieczny w sieci.

Poprzedni wpis:
Kolejny wpis:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *