Internet w telewizorze.

26-04-2009

Panasonic to kolejna firma która wprowadza na rynek telewizor z zintegrowanymi usługami internetowymi. Usługa będzie dostępna dzięki bezpłatnej platformie Viera Cast, a wysoka jakość przeglądania sieci uzyskano dzięki zastosowaniu technologi 600hz.

Nowa seria telewizorów G15 to nie tylko możliwość oglądania telewizji ale także wiele nowych funkcji. Panasonic wyposażył modele w funkcje Veria Cast, dzięki której urządzenia mogą się stać siecią domowej rozrywki. Bezpośrednio na ekranie telewizora użytkownicy mają dostęp do internetu i jego zasobów. Zgodność ze standardem DLNA umożliwia podłączenie komputera i innych urządzeń. Pozwala to na swobodne korzystanie z plików zgromadzonych na zewnętrznych nośnikach, np. filmów czy zdjęć.

Jeśli chodzi o rozwiązania techniczne to Panasonic postawił na wysoka jakość obrazu. Zastosowanie sterowania podpolowego 600hz i funkcji Intelligent Frame Creation Pro ma zapewnić płynny i wyraĽny obraz bez efektów smużenia. O wysokiej jakości świadczą także wskaĽniki kontrastu, negatywny wynosi 40000:1 a dynamiczny 2mln:1.

Kolejną ciekawą funkcją wpływającą na jakość obrazu jest 24 Smooth Film. Dzięki niej ruch w filmach jest bardziej płynny poprzez zwiększenie ilości wyświetlanych klatek. Zamiast standardowych 24, funkcja zwiększa tą liczbę do 96. Telewizory Panasonic to także funkcja Eco, która w znaczny sposób wpływa na zmniejszenie zużycia energii.

Panasonic zadbał również o ochronę telewizora. Ekrany są chronione przez warstwę szkła, która wytrzymuje nawet dość silne uderzenie. Sugerowana żywotność panelu wynosi, według producenta, ponad 100000 godzin.

Ceny nowych modeli wynoszą od 6,5 do 8 tys zł. W sprzedaży na terenie Polski pojawią się już w maju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *