Jak sprytnie zmienić sposób monitorowania zdrowia? 3 rozwiązania

Codzienne monitorowanie zdrowia nie musi być uciążliwe czy skomplikowane. Wystarczy skorzystać z nowoczesnych urządzeń i aplikacji, które Ci w tym pomogą. Oto 3 rozwiązania, które warto poznać.

Smartbandy i inteligentne zegarki

Urządzenia takie jak smartband czy inteligentny zegarek nie są przeznaczone tylko dla sportowców, choć oferują im wiele przydatnych funkcji, jeśli chodzi o uprawianie różnych dyscyplin. Pozwalają liczyć kroki, spalone kalorie i precyzyjnie śledzić przebytą trasę – podczas biegu czy jazdy na rowerze. W kwestiach zdrowotnych również spełniają swoje zadanie. Wśród ich funkcji warto wymienić przede wszystkim:

  • Monitoring snu – dzięki specjalnym czujnikom możliwe jest śledzenie jego jakości oraz długości. W dedykowanej do smartbanda aplikacji można sprawdzić czas trwania poszczególnych faz i wyciągnąć wnioski na temat swoich przyzwyczajeń.
  • Monitorowanie natlenienia krwi – funkcja pulsoksymetru pozwala mierzyć saturację, czyli wysycenie krwi tlenem. Zbyt niski wskaźnik może wskazywać na problemy z układem krążeniowo- oddechowym.
  • Częstotliwość oddechów w jednej minucie – u zdrowego człowieka powinien wynosić między 12 a 20 na minutę. Funkcję mierzenia tego parametru oferuje między innymi zegarek Garmin.
  • Śledzenie tętna – smartbandy mogą informować o nietypowo wysokim lub niskim tętnie, dzięki czemu można odpowiednio wcześnie zareagować na wszelkie nieprawidłowości.

Oprócz tego inteligentne zegarki mogą monitorować poziom stresu, nawodnienia czy masę ciała. Często pojawiają się w nich funkcje dedykowane kobietom, jak śledzenie cyklu menstruacyjnego.

Aplikacje na telefon

Kolejnym sposobem na łatwe monitorowanie zdrowia są aplikacje mobilne. Warto zwrócić uwagę szczególnie na te, które pomagają zadbać o psychikę. Jeśli masz obniżony nastrój lub chcesz zrozumieć, co dokładnie na niego wpływa, możesz zainstalować specjalną apkę, która pozwoli Ci na bieżąco zapisywać swoje emocje i potem je analizować.

Warte uwagi są także aplikacje, które monitorują liczbę spożytych kalorii. Optymalna masa ciała jest w końcu niezbędna do zachowania zdrowia. W tego typu apkach możesz zapisywać, jakie dania w ciągu dnia spożyłeś, a także sprawdzić ich wartości odżywcze. W wielu z nich dodawane są także zdrowe przepisy, jak i możliwość tworzenia list zakupów.

Czujniki jakości powietrza

Kolejnym urządzeniem, które może się przydać, jest czujnik jakości powietrza. Jeśli jest zła, może to negatywnie odbić się na Twoim zdrowiu. Warto więc wiedzieć, czym się oddycha na co dzień. Czujnik mierzy, ile szkodliwych substancji znajduje się w Twoim otoczeniu. Gdy jest ich sporo, to znak, żeby zainwestować w oczyszczacz powietrza, który pomoże pozbyć się smogu, kurzu, alergenów, a nawet bakterii i wirusów.

Jak widzisz, można monitorować swoje zdrowie na wiele sposobów. Sprawdź powyższe rozwiązania – smartbandy, aplikacje mobilne czy czujnik jakości powietrza, a z pewnością jakość Twojego życia się znacząco zwiększy.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Założyłem sklep internetowy – skąd wziąć zdjęcia?

Założyłem sklep internetowy – skąd wziąć zdjęcia?

Podstawy fotografii produktowej i reklamowej Fotografia produktowa i fotografia

Następny
Aplikacja z gazetkami – zaplanuj swoje zakupy i znajdź promocje!

Aplikacja z gazetkami – zaplanuj swoje zakupy i znajdź promocje!

Szukasz dodatkowych sposobów oszczędzania?

Może Ci się spodobać