Jak wybrać odpowiedni hosting dla naszej firmy?

Poszukując odpowiedniego hostingu, zastanawiamy się nad wieloma kwestiami. W niniejszym artykule przeanalizujemy najbardziej znaczące kwestie.

Pierwszą z rzeczy, którą należy wziąć pod uwagę jest posiadany przez nas budżet. Niegdyś niska cena oznaczała zawsze coś gorszego… Dzisiaj jednak firmy mają różne modele działania i to co wydaje nam się mało możliwe, to w wielkiej skali przynosi efekty. Nawet biorąc przykład z innej branży, małe sklepy osiedlowe nie są w stanie wygrać cenowo z supermarketami, które mają tej samej jakości produkty, a zarabiają więcej. Oczywiście, zapewne i w przypadku tańszego hostingu nie będziemy mieli aż takiej obsługi jak w firmie, która de facto oferuje lepszą obsługę (np. 24h pomoc), ale tak jak patrząc wyżej – czy faktycznie zawsze jest to nam potrzebne?

Drugą rzeczą jest ocena budżetu w porównaniu do naszych wymagań, o czym już napomknęliśmy wcześniej. – Wiele firm stosuje zasadę, w której daje niebotyczne wręcz jak na wymagania klienta parametry, które nigdy nie będą nawet w 10% wykorzystane w 99% użytkowników – mówi Łukasz Masłowski z HostingHouse.pl, polskiego dostawcy taniego hostingu. – Dzięki temu mogą mieć nieco wyższą cenę. Warto zatem spojrzeć ile faktycznie potrzebujemy. Czy zawsze 24-godzinną pomoc, czy na pewno 100GB miejsca, podczas gdy zużywamy do 5GB?

Trzecią rzeczą są opinie o firmie. Warto sprawdzić, by nie była to tzw. firma krzak i miała przynajmniej kilkuletnie doświadczenie na rynku. Dzięki temu mamy pewność, że serwer, który kupimy nie zostanie nagle usunięty, a hostingodawca nie splajtuje z dnia na dzień, bo nowy biznes mu się nie udał.

Czwartą i ostatnią rzeczą jest przetestowanie wybranej oferty. Warto poprosić o często występujące darmowe przeniesienie strony www z poprzedniego hostingu. Kilka dni testowania powinno wystarczyć, by ocenić jak wszystko działa i jak to obsługiwać.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu powyższego artykułu poszukiwania będą ułatwione. Życzymy powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Odkryj tajniki zawodu Frontend Developera – jakie umiejętności są niezbędne?

Odkryj tajniki zawodu Frontend Developera – jakie umiejętności są niezbędne?

Frontend Developer to specjalista, którego rola jest niezwykle ważna w

Następny
Rodzaje hostingu stron WWW: przegląd, zalety i wady

Rodzaje hostingu stron WWW: przegląd, zalety i wady

Jaki rodzaj hostingu będzie najlepszy dla Twojej strony internetowej?

Może Ci się spodobać