Jeszcze lepszy ReactOS.

06-07-2009

ReactOS to nowatorski system operacyjny, można nazwać go nawet nakładką. Najnowsze wydanie jest całkowicie kompatybilne z platformą Windows.

ReactOS dostępny jest od kilku dni w wersji testowej, całkowicie za darmo. Najnowsza dystrybucja, oznaczona 0.3.10, to jeszcze lepsza wydajność i praktycznie 100-procentowa kompatybilność z systemem Windows. Po raz pierwszy system korzysta ze sterownika Universal ATA. Zapewnia on obsługę wielu kontrolerów SATA i nie ogranicza rozmiaru partycji (we wcześniejszych wersjach maksymalna wielkość wynosiła 8 GB).

Nowe ReactOS to także poprawione działanie  sprzętu zewnętrznego, tj. myszki i klawiatura. System lepiej współpracuje także z kartami sieciowymi oraz obsługuje najnowsze biblioteki DLL. Programiści postawili duży nacisk na poprawienie obsługi procesów sieciowych, dzięki czemu najnowsza wersja nie powinna mieć problemów w tym zakresie.

Warto zaznaczyć, że wersja 0.3.10 to dystrybucja Alfa, przeznaczona wyłącznie do testów. Nie powinno jej się stosować do użytku produkcyjnego, mogą wystąpić jeszcze poważne niedociągnięcia.

Poprzedni wpis:
Kolejny wpis:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *