Kamera Panasonic Full HD 3D

Tydzień temu oglądnąłem film Avatar w wersji 3D i po raz kolejny pomyślałem jak byłoby ciekawie, gdyby można było łatwo nagrywać filmy w wersji 3D. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że firma Panasonic taką kamerę już opracowała. Jest to pierwsza zintegrowana kamera 3D na świecie. Panasonic zaprezentował swój produkt na tegorocznych targach CES w Las Vegas.

Kamery 3D oczywiście już istnieją od dawna ale nie są łatwe w użyciu. Dzięki zintegrowanej, lżejszej i łączącej w całość wszystkie funkcje potrzebne do nagrania obrazu 3D konstrukcji, nagrywanie stanie się łatwiejsze. Jeżeli chodzi o wygodę, to kamera podobno jest na tyle lekka, że można spokojnie nagrywać “z ręki”. Sama jednostka główna waży zaledwie 3kg. Mamy także zapewnioną łatwą komunikację z PC czy Mac. Kamera nagrywa na karty SDHC/SD.

Panasonic ma wprowadzić kamerę na rynek jesienią 2010 roku. Zamówienia przyjmowane będą już w kwietniu. Cena sugerowana to $21 000 czyli niecałe 60 000 zł. Jestem pewien jednak, że za kilka lat nagrywanie w 3D będzie dostępne dla każdego… w o wiele bardziej przyzwoitej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Dioda zasilana ludzkim ciałem

Dioda zasilana ludzkim ciałem

Nie jestem pewien czy to jest łatwe do zrobienia ale ta dioda mnie

Następny
Brelok ZOMM – nie pozwoli zgubić Ci telefonu

Brelok ZOMM – nie pozwoli zgubić Ci telefonu

Jeżeli kiedykolwiek zgubiłeś(-aś) telefon to wiesz, ze nie jest to przyjemne

Może Ci się spodobać