Kolejny iPhone killer

03-10-2008

Czy najnowsza Nokia 5800 Xpress Music okaże się kolejnym pogromcą iPhone'a? Czas pokaże. Producent wyposażył go całkiem nieźe, jeśli spojrzeć pod kątem cena/jakość. Telefon zostanie oczywiście wyposażony w dotykowy wyświetlacz oraz system operacyjny Symbian S60 piątej generacji.

Kodowa nazwa telefonu to "Tube". Telefon będzie można obsługiwać za pomocą rysika, a także wirtualnej klawiatury QWERTY wyświetlanej na ekranie. W telefonie został zastosowany wyświetlacz 3.2-calowy, panoramiczny o rozdzielczości 640 x 360 pikseli.

Podobnie jak w produkcie Apple nowa Nokia wyposażona jest w akcelerometr (przyspieszeniomierz), odpowiedzialny za obrót obrazu na ekranie. Z bezprzewodowych technologii znajdziemy tutaj moduł łączności Wi-Fi w standardzie 802.11 b/g oraz moduł Bluetooth 2.0. Podobnie jak w iPhonie, urządzenie również posiada zintegrowany moduł GPS, który współpracuje z programem Nokia Maps 2.0. Wbudowana pamięć telefonu to 81 MB, ale w zestawie z urządzeniem znajduje się karta microSDHC o pojemności 8 GB.

Telefon posiada wbudowany tuner radia FM i głośniki stereo. Oprogramowanie zostało zintegrowane ze sklepem Nokii - Nokia Music Store, która zaopatrzy użytkowników w pliki muzyczne. Cena komórki to 279 euro netto. Telefon będzie dostępny w trzech wersjach kolorystycznych obudowy, czarnej, czerwonej i niebieskiej.

źródło: crunchgear.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *