Komputer dla starszych osób.

04-07-2009

Na rynku zestawów komputerowych panuje ogromna konkurencja, jednak nie zniechęca to producentów to poszukiwania nowych kierunków sprzedaży. FirstSTREET GO to komputer przeznaczony dla seniorów, którzy mają zazwyczaj kłopoty z obsługą zwykłych deskopów.

Komputer powstał w wyniku 8-letnich badań i testów. Korzystano głównie z podpowiedzi osób starszych, z ich oczekiwań odnośnie idealnego komputera dla seniorów. W procesie tym wzięło udział ponad 1000 seniorów.

Podstawowe zmiany dotyczą przyrządów sterujących urządzeniem. W przeciętnym deskopie największą trudnością dla osób starszych jest posługiwanie się klawiatura z niewielkimi klawiszami i nieczytelnymi czcionkami. W firstSTREET GO zastosowano specjalną klawiaturę z powiększonymi elementami, najważniejsze dodatkowo są kolorowe. Ciekawym uzupełnieniem jest także ergonomiczny trackball. Komputer posiada również 19-calowy monitor a procesor został umieszczony w jego tylniej części. Jest to wynik sugestii seniorów, że widok plątaniny kabli często odstrasza potencjalnego użytkownika.

Jeśli chodzi o oprogramowanie to komputer pracuje pod systemem Windows , który jednak w pewnym stopniu został zmodyfikowany. Uproszczono zwłaszcza procedurę startową, po włączeniu widoczna jest na środku ekranu ikona z napisem GO. Po jej kliknięciu użytkownik ma dostęp do menu z lista zainstalowanego oprogramowania.

Cena komputera wynosi około 2500zł. Ciekawą sprawą jest gwarancja na urządzenie, jeśli klient nie będzie z niego zadowolony to w ciągu 30 dni może dokonać zwrotu. Oczywiście sprzedający zwróci pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *