Nawigacja na przedniej szybie

12-06-2010

Na filmach nie raz widzieliśmy nawigacje samochodowe wyświetlane na przedniej szybie. Cały zestaw interface'ów można było także na filmie Avatar. Wygląda na to, że technologia wyświetlania obrazu na szybie już jest całkiem dopracowana i możemy wkrótce spodziewać się takich wyświetlaczy w sklepach.

Firma z Tajwanu, Springteq, wyprodukowała WeGo HUD Navigator. Jest to pierwszy system, który integruje system nawigacji oparty o GPS z urządzeniem wyświetlającym obraz (o przekątnej 4.5 cala) na szybę taki sposób, że nie zasłania on nam tego co jest za samą szybą. Specjalny sensor dostosowuje jasność obrazu do warunków oświetleniowych. 'Rzutnik' montowany jest tuż za kierownicą na desce rozdzielczej. Całość zasilana jest standardowo z samochodowej zapalniczki. Software jaki mamy tutaj zainstalowany to Microsoft Windows CE z pamięcią 2GB, która może być rozszerzona dzięki kartom SD/SDHC.

Największą zaletą tego urządzenia jest oczywiście fakt, że kierowca może odczytać wskazówki drogowe bez odwracania wzroku od jezdni.

Cena będzie znana pod koniec tego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *