Netbook z HD dzięki VIA Technologies

Firma VIA Technologies, której chipsety były bardzo często montowane w w tańszych płytach głównych. Najczęściej odznaczały się gorszą wydajnością od konkurencji. Teraz ma się to zmienić. Firma opracowała nowoczesny chipset do netbooków. Dzięki niemu użytkownicy małych komputerków będą mogli oglądać filmy w jakości High Definition (1366 x 768 pikseli). Po podłączeniu zewnętrznego monitora lub telewizora, można uzyskać rozdzielczość Full HD (1920 x 1440 pikseli). Chipset oferuje akcelerację następujących formatów H.264, MPEG-2/4, VC-1  oraz WMV9.

Nie tylko szerokie możliwości graficzne są “domeną” nowego produkty. Dźwięk ma być na wysokim poziomie i być ośmio-kanałowy. Jeśli chodzi o komunikację, to wspiera on Bluetooth, WiFi i 3G. Dla osób, które często się gubią mamy dobre wiadomości. Firma VIA Technologies nie zapomniała o GPS i zaimplementowała jego obsługę.

Miejmy nadzieję, ze nowe cudo tej firmy zostanie dobrze przyjęte i liczba osób korzystających z netbooków powiększy się. Będziemy na bieżąco śledzić rozwój wydarzeń związanych z tą firmą. W dalszej części newsa filmik prezentujący nowe urządzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Poprzedni
Notebook z ekranem 22 cale

Notebook z ekranem 22 cale

Firma Viewsonic, znana z dobrych i tanich monitorów, od pewnego czasu zajmuje

Następny
Długopis, ołówek i korektor w jednym

Długopis, ołówek i korektor w jednym

Japońscy projektanci Metaphys wpadli na pomysł i opracowali urządzenie, lączące

Może Ci się spodobać