Nokia w wersji dla każdego

Fińska Nokia wprowadzi na rynek nowe telefony z niższej półki – Nokia 1209 oraz Nokia 2600 classic. Te modele maja pomóc w walce o kraje Trzeciego ?wiata.

Użytkownicy telefonów pochodzący z biedniejszych krajów nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego aparatu z innymi osobami – tak przynajmniej wynika z badań przeprowadzonych przez Nokię. Ten, raczej niespotykany na naszym rynku, trend przede wszystkim dotyczy tzw. Krajów Trzeciego ?wiata. Ponad 50 proc. uczestników ankiety przeprowadzanej w Indiach i Pakistanie z chęcią pozwoliłoby na korzystanie ze swojego telefonu innym osobom. W Wietnamie 30 proc. pytanych użyczyłoby swojej komórki rodzinie albo przyjaciołom.

Koncentracja na tych regionach nie zaskakuje – penetracja rynków rozwijających się krajów jest niska. O globalnych wynikach sprzedaży zadecydują więc nie tylko multimedialne, rozbudowane modele, ale telefony takie jak Nokia 1209 i Nokia 2600 classic.

Telefon prezentuje się bardzo skromnie, aczkolwiek jak na tak niską półkę – robi pozytywne wrażenie. Jego wymiary to 102 na 44.1 na 17.5 mm, a waga to 79 g. Także wyświetlacz nie zaskakuje – 65 tys. kolorów i rozdzielczość 96 na 68 pikseli. Nie ma mowy o aparacie, Bluetooth czy wbudowanym tunerze FM.

Model 1209 ma być esencją opisywanego na początku “dzielenia się telefonem”. Przykładowo – książka telefoniczna zawiera opcje stworzenia 5 różnych profili dla każdego z użytkowników. Podobnie jak w innych modelach z tego segmentu Nokii, także 1209 ma pre-paid tracker, dzięki któremu możemy śledzić stan konta.

Nokia 1209 będzie kosztować 35 euro i pojawi się na rynku w pierwszym kwartale tego roku.

źródło: INTERIA.PL/informacje prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Zamiast pracy – internet

Zamiast pracy – internet

Cyberslacking, czyli używanie w pracy internetu dla prywatnych celów, jest

Następny
14,6 megapiksela w nowej lustrzance Samsunga

14,6 megapiksela w nowej lustrzance Samsunga

Południowokoreański koncern oficjalnie zaprezentował nowy model cyfrowej

Może Ci się spodobać