Norton Ghost na Windows 7.

30-11-2009

Norton Ghost to znakomite narzędzie do tworzenia kopii zapasowych oraz odzyskiwania danych. Firma Symantec zaprezentowała właśnie wersję kompatybilną z Windows 7.

Co prawda nowy system Microsoftu posiada wbudowane narzędzie backup'owe, jednak wątpliwe jest aby szersze grono użytkowników korzystało z jego pomocy. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku Windows XP, produkt systemowy jest po prostu mało wydajny. Norton Ghost to program, który sprawdził się ju z przy wcześniejszych wersjach Windows, zapewne także w najnowszej będzie szeroko używany.

Norton Ghost oprócz kompatybilności z Windows 7 obsługuje również dyski blu-ray. Większość funkcji występujących w poprzednich wersjach zostało ponownie wykorzystanych, dodano m.in. narzędzie automatycznego tworzenia obrazów zawartości komputera. Producent zapewnia, że nawet jeśli wystąpi awaria systemu operacyjnego, to Norton Ghost 15 będzie potrafił odzyskać utracone dane. Możliwe to będzie, dzięki regularnemu tworzeniu kopii oraz ich zapisywaniu na zdalnych lokalizacjach ftp. Oczywiście, harmonogram tych działań ustala sam użytkownik.

Norton Ghost 15 jest licencjonowanym, komercyjnym oprogramowaniem. Jego cena to 292 złote.

Poprzedni wpis:
Kolejny wpis:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *