Nowa generacja kart SIM.

28-04-2009

T-Mobile oficjalnie rozpoczęło badania nad miniaturową kartą SIM. Karta oprócz wielkością ma zaskoczyć kilkoma nowatorskimi rozwiązaniami technicznymi.

Już od kilku lat następuje miniaturyzacja urządzeń elektronicznych. Także T-Mobile idzie w tym kierunku i pracuje nad kartą SIM, której wielkość ma być równa wielkości główki od szpilki. Taka wielkość ma pozwolić na używanie karty w zegarkach, odtwarzaczach MP3 i w innych urządzeniach. Chodzi szczególnie o urządzenia specjalistyczne, wykorzystywane przez inżynierów i techników.

Nowe karty SIM, oprócz miniaturyzacji, mają mieć szereg innych zalet. Będą w większym stopniu odporne na temperaturę i wilgoć a także bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli chodzi o technologię wykonania, to karty mają być wykonane z silikonu a nie tak jak teraz z plastiku. Ze względu na swoje rozmiary najprawdopodobniej będą one montowane automatycznie.

Nowe karty to także wiele nowych możliwości. Dla przykładu będą one umożliwiać bezprzewodową komunikację pomiędzy różnymi urządzeniami. Robocza nazwa nowego projektu to Machine-to-Machine (M2M).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *