Nowa NOKIA X5-01

15-06-2010

Nokia wypuszcza na rynek nowy model smartphone'a: X5-01. Wiadomość ogłoszono w Singapurze podczas eventu Nokia Connection. X5 wyróżnia się doskonałą jakością dźwięku, dedykowanym przyciskiem uruchamiania mp3 playera oraz głośnikami zewnętrznymi. Telefon ma wysuwaną klawiaturę QWERTY. Telefon zaprojektowany jest z myślą o użytkownikach portali społecznościowych i jest kompatybilny z większością internetowych komunikatorów, e-mailem oraz takimi stronami jak Facebook, Twitter czy MySpace. Pomysł nie jest nowy - podobne, a może nawet ciekawsze rozwiązania wprowadził Microsoft w telefonach KIN ONE i KIN TWO

.nokia_x5_2

Nokią X5-01 wykonamy całkiem przyzwoite zdjęcia (5MP, 4x zoom cyfrowy + lampa LED). Sam telefon ma 200MB pamięci ale w komplecie dostajemy także kartę Micro-SD o pojemności 2GB (max to 32GB). Bateria działa 16 dni w trybie standby, a muzyki możemy słuchać na telefonie do 24 godzin. Mamy tutaj także dwie innowacyjne funkcje. Losowy utwór możemy wybrać przekręcając szybko telefon, a jego potrząśnięcie pokaże nam nieprzeczytane wiadomości od znajomych.

Na chwilę obecną, Nokia planuje wprowadzić ten telefon na rynek indonezyjski pod w najbliższych miesiącach. Tam będzie kosztował on 165 euro plus podatki. Nie wiadomo jeszcze kiedy telefon będzie w Polsce.

Nokia X5-01 w akcji:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *