Nowe funkcje Skype'a.

04-03-2009

Pomimo, że poczta głosowa od wielu lat działa bez zarzutu, to programiści Skype'a wprowadzili kolejne udogodnienia. Są to dwie nowe funkcje: przekształcanie wiadomości głosowych w tekstowe i nowe powiadomienie o nowych wiadomościach.

Przekształcanie wiadomości głosowych w tekstowe jest możliwe dzięki współpracy Skype'a z firmą SpinVox. Firma ta posiada narzędzie konwertujące wiadomości audio do plików tekstowych. Koszt przekształcenia jeden wiadomości to 0.20 euro. W przypadku Skype'a będzie to wyglądało w ten sposób, że przetworzona wiadomość zostanie przesłana na wskazany numer telefonu komórkowego sms-em. Na razie jednak, wśród obsługiwanych przez firmę SpinVox języków nie ma polskiego.

Nowe powiadomienia o wiadomościach są innowacyjnym rozwiązaniem. Jeśli na na naszym koncie pojawi się nowa wiadomość to Skype'a powiadomi nas o tym wysyłając emaila (bezpłatnie) lub sms-a. W profilu możemy ustawić limit dzienny wysłanych wiadomości, otrzymywanie powiadomień tylko w przypadku wiadomości z listy kontaktów itd. Pozwala to na kontrolowanie wydatków na pocztę.

Koszt poczty głosowej Skype wynosi 5 euro za 3 miesiące, w przypadku roku jest to 15 euro. Jeśli mamy wykupiony dowolny abonament to otrzymamy tą usługę za darmo.

Poprzedni wpis:
Kolejny wpis:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *