Nowe procesory Intel Atom.

05-03-2009

Intel wprowadza na rynek kolejne nowe procesory. Są to nowe wersje popularnych Atom'ów. Mają one obsługiwać głównie urządzenia informacyjno-rozrywkowe, telefony, przemysł motoryzacyjny i ekotechnologię.

Intel Atom to najmniejszy procesor firmy, z najmniejszymi na świecie tranzystorami, które są jednocześnie bardzo energooszczędne.

Popularność  procesory Atom zyskały głównie dzięki notebookom. Użytkownicy docenili ich energooszczędność z jednoczesną zadowalającą wydajnością. Intel widzi zastosowanie swoich nowcy procesorów, głównie w przemyśle motoryzacyjnym, gdzie kieruje serię oznaczona Z5xx. Poza tym Atom powinien sprawdzić się w szeroko pojętych telefonach multimedialnych.

intel_atom_z5xx_intel_3181000

Zarówno sam rozmiar procesora jak i jego niewielka obudowa doskonale wpisują się w najnowsze trendy przy projektowaniu urządzeń mobilnych. Do tego dochodzi chyba najważniejsza sprawa, czyli energooszczędność Atom'a. Jak pokazały testy, urządzenia pracujące w oparciu o Atom, o wiele dłużej działają na zasilaniu bateryjnym.

Nowe procesory mają być dostępne na rynku w połowie tego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *