Nowości w Office 2010.

30-05-2009

Pomimo, że jeszcze pozostało trochę czasu do premiery Office 2010, to już pojawiają się pierwsze informacje odnośnie nowych rozwiązań zastosowanych w tym pakiecie. Najnowsza wersja popularnego oprogramowania biurowego Microsoftu ma być wydajniejsza, prostsza w obsłudze i wzbogacona o kilka ciekawych funkcji.

Główną zmianą jest dodanie do Worda i PowerPointa narzędzia do robienia zrzutów z ekranu. Znacznie usprawnia ono wykonywanie tej czynności, wystarczy kliknąć jeden przycisk i zrzut aktywnego okna jest gotowy. oczywiście dostępne są dodatkowe opcje, które pozwalają na dowolne modyfikowanie i dostosowywanie obrazu. Uzyskano to dzięki zastosowaniu interfejsu wstęgowego, który wyświetla ciągle na wierzchu obszerne menu. Inna przydatna funkcja to możliwość usuwania tła z obrazka. Kilkoma kliknięciami wytniemy interesujący obrazek, pozbywając się niepotrzebnych elementów.

smart-art

Nowy Office 2010 to także więszy nacisk na bezpieczeństwo. Pliki pobrane z internetu będą otwierane w trybie ochronnym. Wyłączyć go będzie można tylko ręcznie, co pozwoli upewnić się czy nie zawierają one złośliwego oprogramowania. Microsoft usprawnił także zapisywanie dokumentów, można je przypisywać dowolnym autorom i nadawać im różne prawa odnośnie edycji. Kolejną przydatną zmianą jest dodanie całego podmenu drukowania. Prezentuje ono w przejrzysty sposób zarówno podgląd wydruku jak i funkcje korekcyjne.

Poprzedni wpis:
Kolejny wpis:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *