Nowy dysk Samsunga.

22-04-2009

Najnowszy dysk Samsunga to ultrawytrzymały produkt, pracujący doskonale przy wysokim poziomie wstrząsów. Wewnętrzny 2,5-calowy dysk dostępny będzie w pojemności 500 GB.

Jak zapewnia producent, dysk ma wytrzymywać wstrząsy o poziomie 400 G. Linia Spinpoint pracuje z prędkością 5400 rpm i zapewnia dość duże pojemności. Pojemności są rozłożone na dwa talerze, dzięki temu możliwe było zastosowanie wzmocnionej podstawy. Właśnie ten zabieg pozwala na bezawaryjną pracę przy dużych wstrząsach.

Dyski posiadają interfejs SATA 3.0 Gbps oraz 8 MB pamięci buforowanej. Specjalny system Native Command Queuing optymalizuje pracę napędu. Odbywa się to w taki sposób, że zmieniana jest kolejność zadań odczytu i zapisu. Skutkuje to zmniejszeniem ilości skoków głowicy, wszelkie zadania wykonywane są przy ich minimalnej ilości.

Modele Spinpoint to także kilka nowinek technologicznych. Technologie SilentSeek i NoiseGuard odpowiadają za cichą pracę urządzenia. Dysk wyposażony jest także w nowy kontroler, redukujący w znaczny sposób pobór mocy. Według danych przedstawionych przez producenta, redukcja ta ma dochodzić nawet do 25%. Jeśli sprawdzą się one w codziennym użytkowaniu, to dyski Samsunga będą pod tym względem liderami jeśli chodzi o rynek 2,5-calowych dysków.

Sprzedaż nowych modeli ma ruszyć już w tym miesiącu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *