Nowy Radeon 4770.

30-04-2009

MSI wprowadza do sprzedaży karty graficzne oparte na energooszczędnym rdzeniu AMD Radeon 4770. Nowa platforma ma zapewnić stabilność i ekonomiczność pracy.

Nowe karty oparte są na układach DrMOS drugiej generacji. DrMOS oprócz energooszczędności pozwala na uzyskanie niskiej temperatury pracy. Urządzenie pobierając mniej energii równocześnie mniej jej wydziela i poszczególne elementy nie nagrzewają się tak jak dotychczas. Nowe modele kart MSI to także kondensatory o zwiększonej wytrzymałości Hi-c CAP. Cechuje je stabilność zasilania i odporność na wysokie temperatury.

Procesor graficzny to jednostka wytworzona w technologii 40 nm. Dzięki jego zastosowaniu uzyskano mniejszą temperaturę pracy w porównaniu do procesorów 55 i 65 nm. Poza tym MSI wyposażyła karty w chipy GDDR5. Urządzenie ma cechować wysoka częstotliwość pracy i duża przepustowość. Dodatkowo za pobór energii odpowiadać będzie technologia ATI PowerPlay. Kontroluje ona pracę karty i nawet przy pełnym obciążeniu pobór mocy wynosi nie więcej niż 90W.

Nowe karty to także technologia UVD 2.0. Przejmuje ona od procesora funkcję odtwarzania plików Blu-ray, czyniąc ten proces o wiele wydajniejszym. Urządzenia posiadają również 8-kanałowe cyfrowe wyjście audio,znacznie ułatwiające oglądanie filmów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *