Nowy Zune HD Microsoftu.

20-04-2009

Według najnowszych informacji firma Microsoft zamierza w tym roku wypuścić na rynek nową wersję odtwarzacza Zune HD. Ma to być kolejna próba nawiązania konkurencji z iPodem Apple.

Z Microsoftu przeniknęły informacje ze szczegółową specyfikacją nowego produktu firmy. Nie wiadomo na ile są one prawdziwe, jednak warto je przeanalizować. Nowy Zune ma mieć wyświetlacz OLED o przekątnej 3,6 cali. Oczywiście standardowo ma równiez posiadać dotykowy interfejs. działanie urządzenia ma opierać się na zintegrowanym chipsecie Nvidia Tegra. Ma on zapewnić wysoką wydajność dla mobilnych gier i możliwość odtwarzania wideo w wysokiej rozdzielczości. Zune HD będzie mieć złącze HDMI, dzięki któremu możliwe będzie odtwarzanie wideo bezpośrednio na ekranach telewizorów. Całość dopełnia funkcja WLAN, znana już z wcześniejszej wersji odtwarzacza.

Zune HD ma być dostępny w kilku modelach, różniących się głównie pojemnością pamięci flash. Montowana pamięć będzie wynosić, w zależności od wersji, od 4 do 32 GB. Odtwarzacz pojawi się w sprzedaży detalicznej już jesienią bieżącego roku.

Wydaje się jednak, że Microsoft szykuje jakąś niespodziankę, zapewne nowe rozwiązania lub nowinki techniczne. Wątpliwe jest, aby po nie najlepszej premierze wcześniejszego modelu, firma ryzykowała kolejna porażkę. Pojawiały się również spekulacje o wycofaniu się koncernu z inwestowania i rozwoju w ten produkt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *