Ogólnodostępny samochód elektryczny

Na Geneva Motor Show 2012 zaprezentowano koncept samochodu elektrycznego EDAG Light Car – Sharing. Auto powstało w myśl rozwijającej się idei samochodu wypożyczanego na dany odcinek. Tak jak rowery miejskie, z których można korzystać wedle potrzeb, tak ten samochód ma ułatwić komunikację miejską na krótszych dystansach. Wypożyczanie pojazdu na godziny? Dlaczego nie?

Koncepcja firmy EDAG to samochód solidny i pojemny. Twórcom przyświecała praktyczność – w końcu ma on sprawdzić się w przypadku zainteresowanych wycieczką po mieście czy potrzebujących wsparcia na czas zakupów. To wreszcie pojazd dla różnorodnych użytkowników, stąd powinien stać się wizytówką miasta i rozpoznawalnym środkiem lokomocji.

Wysokość pojazdu – 1,9 m – pozwala swobodniej wchodzić i wychodzić. Do tego zadbano o żelowe wykończenia zderzaków, minimalizujące ewentualne kolizje. Nie brakuje także systemu diod LED informujących o statusie samochodu: czy jest on aktualnie używany. Wprowadzono również udogodnienia jeśli chodzi o miejsce do zagospodarowania. Pomieści się tu grupa osób czy rodzina z bagażami. Prostota obsługi pozwoli na bezproblemowe korzystanie z Light Car – Sharing. Czy wkrótce spotkamy go na naszych ulicach? Pomysł jak najbardziej ciekawy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Poprzedni
Implanty zwalczające komórki rakowe

Implanty zwalczające komórki rakowe

Jak pokonać raka piersi?

Następny
Dwustronna butelka

Dwustronna butelka

Taka konstrukcja butelki pozwala zachować w niej pełną higienę, niezależnie od

Może Ci się spodobać