Nowa usługa OnLive może powywracać świat gier do góry nogami

24-03-2009

Czy chciałeś kiedyś zagrać w super strzelankę, po której zakupie spotkała Cię przykra niespodzianka, w postaci nie dającej sobie rady grafiki lub procesora? Odpowiedź zapewne brzmi jednoznacznie. Każdy spotkał się z bezsilnością sprzętową.

Nam wszystkim z odsieczą biegną wydawcy usługi OnLive. Polega ona na grze w przeróżne gry na PC bez użycia komputera, albo o małej mocy obliczeniowej i graficznej. Cała fabuła gry odbywa się bowiem na serwerach OnLive. Treść jest przekazywana graczom w postaci streamowanego obrazu. Małe wymagania są wobec użytkowników. Nie muszę oni posiadać nawet komputera, ponieważ będzie ofercie specjalną przystawką do telewizora. Dość ciężkim warunkiem do używania nowej platformy jest posiadanie łącza 1,5 Mb do 5 Mb przy rozdzielczości High Definition. Są też tego zalety, nie zdradzono jeszcze ile będzie trzeba zapłacić za MicroConsole, ale urządzenie ma kosztować mniej niż Wii (około 840 zł).

Nowa platforma do gier wspierana jest przez takich wspaniałych producentów gier, jak Electronic Arts, Ubisoft, Take-Two Interactive, Warner Bros. Interactive Entertainment, THQ, Epic Games, Eidos, Atari Interactive oraz Codemasters. Takie wsparcie jest zrozumiałe, zwłaszcza iż OnLive jest w pełni odporne na piractwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *