Opera Mobile 9.7.

09-06-2009

Najnowsza wersja Opera Mobile na telefony z systemem Windows Mobile jest już dostępna. Przeglądarka będzie jeszcze szybsza i wydajniejsza dzięki zastosowaniu technologi Opera Turbo.

Technologia Opera Turbo to kilka nowych funkcji, które znacznie przyspieszają działanie najnowszej przeglądarki Opera Mobile 9.7. Jedną z nich jest funkcja renderowania stron po stronie serwera co znacznie odciąży telefony. Serwery Opery pozwolą na przyspieszenie działania telefonów dzięki uwolnieniu ich zasobów. Inna technika to zaawansowana kompresja która redukuje wymaganą ilość danych nawet do 80% przez co ich przesyłanie jest znacznie szybsze.

Także sam silnik najnowszej Opery jest bardziej wydajny. Opera Presto 2.2 umożliwia wyświetlanie stron o ponad 20% szybciej niż dotychczas. Jest to ten sam silnik który został zastosowany w deskopowej wersji przeglądarki.

Jeśli chodzi o inne dodatki to warty uwagi jest manager widgetów. Dzięki niemu można jednym kliknięciem uzyskać dostęp do wielu popularnych serwisów tj. Google Translate, MyStatus, Twitter, Bubbles.

Opera Mobile 9.7 dostępna jest w wersji beta, ciągle pracuje się nad poprawą ewentualnych błędów. Aplikację można ściągnąć z oficjalnego serwisu Opery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *