Piżama rejestruje funkcje życiowe noworodka

01-09-2010

Zdrowie dziecka to niesamowicie ważna rzecz, zwłaszcza dla jego rodziców. Istnieją niestety kraje gdzie umieralność w bardzo młodym wieku jest nadal stosunkowo wysoka. Firma Exmovere Holdings opracowała rozwiązanie, które ma tę umieralność zmniejszyć poprzez stałe monitorowanie stanu zdrowia dziecka. System ma także za zadanie uspokajać nadopiekuńczych rodziców noworodków.

Produkt firmy to specjalna piżama posiadająca wbudowane sensory rejestrujące podstawowe funkcje życiowe małego dziecka takie jak rytm serca i stan emocjonalny. Do piżamy przymocowany jest nadajnik oparty na energooszczędnej technologii przesyłu danych Zigbee/WHAN. Sygnał trafia bezpośrednio do komputera lub telefonu rodziców czy lekarza. Dane otrzymujemy nieprzerwanie, w czasie rzeczywistym.

Firma ma zamiar wypuścić na rynek 1000 sztuk produktu na początku roku 2011. Piżamy dostępne będą w dwóch kolorach: niebieskim i różowym. Przedstawiciele firmy zapewniają, że wraz z rozwojem produktu, urządzenie będzie w stanie dostarczać coraz dokładniejsze dane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *