Polski stabilizator Skyglide Soldier G3 podbija światowy rynek

Opatentowany sprzęt Skyglide Soldier G3 to innowacja w zakresie rozwiązań stosowanych w siłach zbrojnych. Soldier G3 jako pierwszy na świecie trzyosiowy, zaawansowany stabilizator znajdzie zastosowanie w wojsku. Urządzenie daje także możliwość zdalnego przesyłu obrazu, co przekłada się na nowoczesną komunikację między żołnierzami. Polska armia będzie dysponować pierwszymi zestawami testowymi już od stycznia 2015 roku. Zestawy takie zamówiły również państwa z innych rejonów świata, w tym Stany Zjednoczone, Rosja, Niemcy, Anglia, Portugalia czy Irak.

Soldier 3G to pierwszy tego typu produkt znajdujący zastosowanie w wojsku. Trzyosiowy stabilizator umożliwia przesyłanie obrazu wideo bezpośrednio do dowódcy. To on może zdalnie sterować obrotem kamery, której zasięg to pełne 360 stopni. Dzięki temu zobaczymy nie tylko pole widzenia żołnierza, ale też to, co dzieje się za jego plecami.
Prace nad urządzeniem rozpoczęły się już w 2013 roku. Twórcy zakładają produkcję do 10 tysięcy zestawów w 2016 roku. – To ważny element w procesie modernizacji sił zbrojnych. Pozyskanie tych urządzeń wzmocni bezpieczeństwo i uskuteczni działania związane z obroną kraju – ocenia projekt prezes i główny menedżer firmy Skyglide, Wojciech Sordyl. Podkreśla przy tym, że koncepcja została opracowana przez polskich inżynierów i krajowe instytuty badawcze, co wpływa pozytywnie na rozwój polskiej nauki i przemysłu.

Aktualnie na Soldier G3 składa się stabilizator do kamery oraz element odpowiadający za przesyłanie danych do dowódcy i otwierający mu możliwość zdalnego sterowania urządzeniem. Taki sprzęt pomoże nie tylko zwiększyć bezpieczeństwo żołnierzy, ale również rozszerzy ich perspektywy bojowe.

Wciąż trwają prace mające na celu rozwinięcie funkcjonalności posiadanego przez żołnierza ekwipunku i jego połączenia z nowymi technologiami. Zajmuje się tym program nazwany „SkyGlide Soldier”, gdzie projektowane są rozwiązania takie jak: sterowanie przez żołnierza kamerą zainstalowaną na broni czy sterowanie dronem kompatybilnym z bronią snajperską. Bardzo istotne jest także wdrożenie systemu, który umożliwiłby sprawne przetwarzanie i przesyłanie danych od żołnierza do dowódcy, co zapewniłoby stały i efektywny kontakt między nimi. Odpowiedzialny za program SkyGlide Soldier” właściciel i główny technolog, Marek Augustyński, podkreśla, że połączenie wszystkich tych elementów ze sobą stanowi spore wyzwanie.

Skyglide G3 PRO Modern Soldier

Firma proponuje także nowatorskie rozwiązanie dla użytkowników kamer go-pro 3. Stworzony przez nią stabilizator zapewnia odpowiednie warunki dla sprzętu na wszystkich trzech osiach, a innowacyjny system Sky Stability niweluje drgania, dzięki czemu nagranie jest bardzo profesjonalne.
To idealne rozwiązanie dla osób filmujących wyczyny sportowe, codzienność z dokumentalnym zacięciem, podróże, ważne uroczystości takie jak wesela, komunie czy chrzty.

SkyGlide G3 PRO ReVolution

Profesjonalny efekt uzyskuje się dzięki unikatowym cechom tego sprzętu, takim jak możliwość montażu na kasku, wykorzystanie joysticku, zaawansowany 32 bitowy procesor znajdujący się w urządzeniu, odpowiednie skalibrowanie, dodatkowe akcesoria oraz 24-godzinne wsparcie techniczne.
W skład zestawu wchodzą: trzyosiowy kontroler stabilizujący G3 PRO, joystick, dwie baterie, ładowarka mikroprocesorowa i uchwyt na smartfona.

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej producenta, SkyGlide.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Szklanki stylizowane na folię bąbelkową

Szklanki stylizowane na folię bąbelkową

Folia bąbelkowa cieszy się wielką popularnością nie tylko wśród najmłodszych

Następny
Kabel do smartfona jak choinkowe światełka

Kabel do smartfona jak choinkowe światełka

Wprowadź świąteczny nastrój na swoim biurku!

Może Ci się spodobać