Premiera najnowszej konsoli Sony

20-08-2009

Sony spełniło oczekiwania fanów gier i w terminie zaprezentowało najnowszą konsolę Playstation. Jest to model Slim, charakteryzujący się niewielkimi wymiarami.

Playstation 3 Slim to ultracienka konsola do gier, która została oficjalnie zaprezentowana wczoraj wieczorem. odbyło się to podczas konferencji GamesCom. Jeśli chodzi o wyposażenie urządzenia to posiada ono 120-gigabajtowy dysk twardy, pozostałe komponenty są podobne do tych z wcześniejszych wersji. Największą różnicą są jednak wymiary konsoli, ma ona o jedną trzecią mniejszą obudowę od Playstation 3.Projektantom Sony udało się również, znacznie zmniejszyć wagę urządzenia i pobór energii.

Ciekawa jest strategia sprzedaży nowej konsoli przyjęta przez Sony. Najpierw produkt pojawi się w Stanach Zjednoczonych, póĽniej w Europie a na samym końcu w Japonii. Także ceny Playstation 3 Slim mogą wzbudzić zdziwienie. W USA ma ona kosztować 299 dolarów podczas gdy w Europie 299 ale euro. Różnica jest dość znaczna, wynika głównie z innego sposobu opodatkowania.

Konsola w sprzedaży detalicznej będzie dostępna już pierwszego września.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *