Robot pilnujący domu

16-04-2008

Robot o nazwie Rovio jest doskonałym rozwiązaniem, dla tych, którzy wychodząc z domu, zastanawiają się czy jak wrócą zastaną wszystko tak jak było zanim z niego wyszli. Rovio jest debiutanckim robotem firmy WowWee, który używa technologii Northastar firmy Evolution Robotics oraz złącze sieci komputerowej Wi-Fi b/g do poruszania się w otoczeniu. Aby otrzymać podgląd obraz z kamery naszego Rovio, wystarczy nam jakiekolwiek urządzenie z dostępem do internetu, na przykład komputer, konsola do gier lub nawet telefon komórkowy, obsługujące strumieniowe wysyłanie wideo. Robota także za pośrednictwem przeglądarki internetowej możemy odesłać do stacji dokującej, aby na przykład naładować baterię.

Technologia Northastar używana z dołączonym softwarem, która ułatwia ustalenie patrolowanego terenu ułatwia ustawienie punktów nawigacyjnych, po których poruszać się będzie robot. Rovio prawdopodobnie trafi do sprzedaży Jesienią i będzie kosztować około 300 $ (USD).

Konstruktorem jest Mark Tilden, który opracował już kilka oryginalnych robotów "biomorficznych" (wzorowanych na żywych istotach), w tym sławnego człekokształtengo RoboSapien czy też zdalnie sterowaną ważkę.

Konstruktorem jest Mark Tilden, który opracował już kilka oryginalnych robotów "biomorficznych" (wzorowanych na żywych istotach), w tym słynnego wzorowanego na człowieku RoboSapien czy zdalnie sterowaną ważkę.
Więcej ciekawych konstrukcji na stronie producenta

Obejrzyj robota "w akcji":

źródła: http://blog.pcnews.ro/

Poprzedni wpis:
Kolejny wpis:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *