Rozsądny zakup: głośniki iBox Seattle

17-02-2011

Czy wyobrażasz sobie świat bez muzyki? My nie. Dlatego dzisiaj prezentujemy zestaw, który umili nam chwile spędzone w domu :)

Wybranie odpowiednich głośników potrafi być niezłym wyzwaniem - szczególnie dla tych, którzy sprzęt potrafią ocenić tylko po kolorach:) Nie sztuką jest kupić dobry zestaw w zawrotnej cenie - sztuką jest znaleĽć optymalne rozwiązanie, które nie zmiażdży naszych portfeli.

Co dokładnie dostajemy w zestawie?

Opakowanie zawiera:
- drewniany czarny subwoofer,
- dwie satelity z tyczką RCA (długość kabla: 309 cm),
- kartę gwarancyjną (2 lata gwarancji),
- kablowy pilot (długość kabla: 190 cm),
- kabel sygnałowy z końcówkami 3,5mm (jack) oraz wtyczką RCA,
- instrukcję obsługi w języku polskim i angielskim.

Plastikowe satelity zaskakują niebanalnym wyglądem, który znacznie podwyższa atrakcyjność zestawu. Na spodzie każdej satelity umieszczono materiał antypoślizgowy, dzięki czemu stabilnie stoją na dowolnej powierzchni.
Moc głośników satelitarnych wynosi 8 W. Głośniki są ekranowane magnetycznie.
Wymiary satelit to 125x105x105 mm.

Subwoofer jest dość lekki, jednak  sprawia wrażenie bardzo solidnego. Po prawej stronie subwoofera znajdziemy 4 wejścia RCA (2 na głośniki ?Audio Output? oraz 2 na podłączanie do komputera i pilota ?Audio Input?). Niestety, producent nie postarał się o prawidłowe przygotowanie wtyczek i kolorów. Wejścia ?Audio Output? są w kolorze czerwonym i białym, natomiast wtyczki satelitek są w kolorze białym, co może okazać się mylące.
Dodatkowo znajdziemy tam również regulację głośności, regulację tonów oraz przycisk On/Off,

Po lewej stronie umieszczono tak zwany otwór bass reflex. Moc głośnika niskotonowego wynosi 10 W.
Wymiary subwoofera to 180x180x19 mm.

Naszym ulubionym akcentem estetycznym jest kablowy pilot, utrzymany w tonacji pasującej do satelit. Pilot posiada dwa dodatkowe wyjścia na słuchawki i AUX. Jego jedyną wadą jest brak oznaczonej regulacji głośności, przez co trudno dokładnie określić ustawioną głośność.

Biorąc pod uwagę cenę produktu, można śmiało przyznać, że brzmienie jest poprawne. Pozytywnie zaskakują satelity, które utrzymują jakość nawet przy ustawieniu pokrętła głośności do końca. Bas nie schodzi jednak zbyt nisko i przy maksymalnych ustawieniach trudno o pełną czystość dĽwięku.

Seattle to bez wątpienia dobry zestaw do codziennego, domowego użytku. Relacja jakości do ceny została zachowana, co jest niewątpliwym atutem - nie zapominajmy, że w tej kategorii cenowej trudno o rozwiązania w pełni idealne.

Cena zestawu to ok. 90 zł.

Poprzedni wpis:
Kolejny wpis:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *