Sieciowy serwer z obsługą RAID.

Planet NAS-7201 jest sieciowym serwerem przeznaczonym głównie dla małych i średnich firm. Urządzenie obsługuje funkcje RAID-0/1, dzięki której zmagazynowane dane są bezpieczne.

Serwer posiada dwie szuflady na dyski twarde SATA II. Posiada kompaktową obudowę, dzięki czemu nawet mało obeznany użytkownik bez problemu dokona pożądanych zmian. NAS-7201 został stworzony z myślą o udostępnianiu plików jak i jako FTP. Serwer w prosty sposób umożliwia tworzenie kopii danych w sieci LAN i ich udostępnianie. Urządzenie posiada wbudowanego klienta sieci Bit-Torrent, który ułatwia pobieranie i współdzielenie plików z internetu. Producent zadbał także o wbudowanie serwera wydruku, który doskonale zarządza siecią drukarek podłączonych do serwera.

Główną zaleta serwera jest obsługa RAID-0/1. Funkcja ta pozwala użyskać maksymalne bezpieczeństwo zapisanych danych. Magazynowane dane są w czasie rzeczywistym zapisywane na dwóch dyskach. NAS-7201 to także kilka przydatnych funkcji do zarządzania użytkownikami. Serwer pozwala na przydzielanie prywatnej przestrzeni dyskowej i indywidualnych kont użytkowników.  Poza tym, urządzenie posiada dwa porty USB 2.0, aluminiową obudowę z wewnętrznym wentylatorem i interfejs 10/100/1000 Base-TX. Serwer obsługuje wszystkie najpopularniejsze systemy operacyjne. Do zestawu dodawany jest także zestaw oprogramowania konfiguracyjnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Floppy RAID

Floppy RAID

Czasem myślisz, że coś jest nie możliwe, a to staje się na wyciągnięcie ręki

Następny
Powerloo, czyli toaleta dla psa

Powerloo, czyli toaleta dla psa

Wiele osób posiada już czworonożnego przyjaciela

Może Ci się spodobać