Sukces polskich programistów.

Studenci Uniwersytetu Warszawskiego zdobyli brązowy medal podczas finału Akademickich Mistrzostw ?wiata w Programowaniu Zespołowym ACM. W tym roku impreza odbyła się w Szwecji, w Sztokholmie, tytuł obronili Rosjanie.

Polacy od lat należą do czołówki programistów na świecie. Także w tym roku nasza wysoka pozycja została potwierdzona. W finale Mistrzostw ?wiata brało udział 100 zespołów, składających się z trzech osób. zadania polegały na rozwiązywaniu rzeczywistych problemów, poprzez napisanie odpowiedniego programu. Tematyka obejmowała m.in. stworzenie harmonogramu dla lotniska i zoptymalizowanie ruchu ulicznego w godzinach szczytu. Zadania były do wykonania przez wszystkich, różny był tylko stopień ich trudności.

2009worldchampions02

Zajęta pozycja w klasyfikacji końcowej zależała od czasu wykonania jak największej liczby zadań. Jeśli chodzi o Polaków, to rozwiązali oni 7 z 11 zadań. Nie odbiegli od czołówki, jednak potrzebowali na rozwiązanie więcej czasu. To właśnie zdecydowało o brązowym medalu. Wygrali Rosjanie z Petersburga, drudzy byli Chińczycy, trzeci Rosjanie z Saratowa. Niestety, tylko ścisła czołówka otrzymała nagrody. Są to ufundowane przez IBM stypendia dla najlepszych studentów.

Warto dodać, że Polacy wygrali ta imprezę dwukrotnie, w 2003 i 2007 roku. Kolejna edycja odbędzie się w Chinach, w mieście Harbin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Piętrowy wózek

Piętrowy wózek

Czy nie zdarzyła Wam się sytuacja, ze chcielibyście wyjśc na spacer z małym

Następny
Star Trek: Nokia {wideo}

Star Trek: Nokia {wideo}

Co wspólnego mają ze sobą Nokia, Beastie Boys i Star Trek?

Może Ci się spodobać