Telefon zasilany słońcem.

15-06-2009

Samsung wprowadza na rynek telefon z nowatorskim rozwiązaniem. Będzie on mógł być zasilany poprzez panel słoneczny, co przedłuży działanie urządzenia o kilka minut.

Samsung E1107 Crest Solar to innowacyjny telefon. Zastosowano w nim panel słoneczny, który może przedłużyć możliwość rozmów o około 10 minut. Oczywiście, głównym rodzajem zasilania jest standardowy układ bateryjny ładowany z sieci. Wydaje się jednak, że propozycja Samsunga może okazać się prawdziwym hitem. 10 minut rozmowy to niby nie dużo, jednak czasami może okazać się dość potrzebną funkcją, szczególnie gdy brak jest dostępu do Ľródła zasilania. Warto dodać, że pełne ładowanie poprzez panel słoneczny trwa godzinę.

Poza tym, Samsung wyposażył swój telefon standardowo, może nawet ubogo. Telefon nie posiada aparatu cyfrowego oraz modułu 3G. Jest za to 1,5-calowy kolorowy  wyświetlacz, radio FM, możliwość odtwarzania plików mp3. Urządzenie to także kilka prostych gier i przydatna latarka. Ciekawą opcją jest funkcja sfałszowanej rozmowy, przydatna szczególnie w niezręcznych sytuacjach.

Telefon będzie dostępny już w tym miesiącu. Jego cena powinna wynosić około 300zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *