Tuner TV + router WiFi i mamy telewizję na każdym komputerze

27-02-2010

Czy możliwe jest oglądanie telewizji przez WiFi? Tak! Takie rozwiązania istnieją i jednym, ale nie jedynym przykładem jest brytyjska BBC, której usługa pod nazwą Live TV pozwala nam na odbiór serii kanałów stacji poprzez WiFi i oglądanie programów na każdym komputerze czy smartfonie z możliwością odbioru WiFi. Domyślam się jednak, że wielu z was samo BBC nie zadowoli. Istnieje jednak sposób na oglądanie jakichkolwiek kanałów telewizyjnych przez WiFi, a nawet dzielenie sygnału poprzez router.

Firma Elgato zaprezentowała kilka dni temu swój nowy produkt - EyeTV Netstream DTT - tuner cyfrowej telewizji. Jak to działa? Zasada działania i instalacja jest prosta. Z jednej strony podłączamy urządzenie do anteny TV, z drugiej do routera/switcha Ethernet/Wifi. Następnie sygnał TV jest transmitowany do naszych komputerów podłączonych w sieci, oczywiście w jakości HD. Wystarczy, że mamy bezprzewodowy Internet w domu czy pracy i już możemy oglądać telewizję na każdym z komputerów bez użycia jakichkolwiek kabli - bardzo wygodne, zwłaszcza w większych pomieszczeniach.

System jest kompatybilny z PC i Mac. Działa np. z Windows 7 Media Center. Co ciekawe, na 2 komputerach można równocześnie oglądać czy nagrywać dwa różne kanały. Urządzenie można zakupić bezpośrednio u producenta za 199,95?.

eyetvnetstreamdtt-4eyetvnetstreamdtt-3eyetvnetstreamdtt2

Firma elgato ma w swojej ofercie jeszcze kilka ciekawych produktów jak na przykład tuner EyeTV Mobile, który dedykowany jest do tableta iPad 2, ale także do iPhone 4S. Tuner to bardzo małe urządzenie mieszczące się na 1/5 Twojej dłoni pozwalające na odbiór sygnału telewizyjnego. Zobaczcie jak to działa:

Inne artykuły TechNow.pl dotyczące odbioru telewizji na komputerze:

1) PicoStick, czyli telewizja w małym palcu- USB

2) Tuner TV od Leadteka

3) Telewizja dla notebooka

4) Hybrydowy tuner TV

One comment on “Tuner TV + router WiFi i mamy telewizję na każdym komputerze”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *