Walkmany od Sony.

16-04-2009

Firma Sony zaprezentowała niedawno nowe modele walkmanów, które są wyposażone w szereg ciekawych funkcji. Seria X to urządzenia potrafiące wygłuszać hałas i cechujące się łatwym w obsłudze panelem zarządzania.

Walkmany z serii X wyposażone są w nowatorski system wygłuszania dĽwięków dochodzących z zewnątrz. Skuteczność rzędu 98% uzyskano dzięki zastosowaniu nowych słuchawek wykonanych w specjalnej technologii. Jeśli chodzi o inne techniczne aspekty, to produkty Sony przy swoich niewielkich rozmiarach, są bogato wyposażone. Wymiary urządzeń to 52x96,5x9,8 mm a waga 98 g. Obsługa odbywa się praktycznie w całości poprzez panel dotykowy. Kilka przycisków umieszczonych jest z boku obudowy, jednak służą one raczej funkcjom drugorzędnym. Jeden z nich jest umieszczony wyjątkowo poniżej ekranu i spełnia rolę przełącznika dla szybkiego przejścia do menu głównego.

Monitor ma przekątną 3 cali, wykonany jest w technologii OLED. Jego rozdzielczość to 432x240 pikseli, wyświetla 262 tys kolorów. Walkman, w zależności od modelu, jest wyposażony w 16 lub 32 GB pamięci flash. Poza tym każdy model posiada tuner radiowy FM.

Sony zapewnia, że korzystając z zasilania bateryjnego, można korzystać z urządzenia przez 33 godziny. przy odtwarzaniu plików wideo czas ten znacznie się zmniejsza. Cena walkmanów Sony waha się od 400 do 500 dolarów. Na razie dostępne są one tylko w Japonii, premiera na innych rynkach ma się odbyć w połowie roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *