Wyświetlany panel dotykowy

Hrvoje Benko i Scott Saponas od lat zajmują się badaniami interakcji dotykowych w sprzętach codziennego użytku. Ich najnowszy koncept ? OmniTouch to innowacyjne podejście do dotyku i gestu.

W przypadku sprzętów działających na dotyk z reguły mamy do dyspozycji wybraną, czułą na palce przestrzeń. Tutaj dotykowy panel jest wyświetlany na dowolnym materiale i w dowolnym rozmiarze. Jak to się przekłada na praktykę? Możesz wyświetlić klawiaturę na ścianie czy na dłoni i w ten sposób dotykowo z niej korzystać!

Sprzęt jest w fazie projektowania. Istniejący prototyp działa dzięki projektorowi umiejscowionemu na ramieniu użytkownika i laserowi. Odpowiedni system pozwala korzystać dotykowo z wyświetlanej płaszczyzny. Przy tym pozostaje ona ostra, bez konieczności wprowadzania dodatkowych ustawień.

Taki mobilny, elastyczny ekran dotykowy to spory krok do przodu w rozwoju tej dziedziny technologii. Jeśli prace przyniosą oczekiwane rezultaty, koszty spadną, a funkcjonalność dotykowych powierzchni znacząco się zwiększy. W końcu obsługa prawą dłonią klawiszy wyświetlonych na lewej to proste i przyjemne rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Aparat wyjątkowo czuły na światło

Aparat wyjątkowo czuły na światło

Od oświetlenia zależy jakość i klimat zdjęcia

Następny
Składana gitara

Składana gitara

Jesteś miłośnikiem gry na gitarze?

Może Ci się spodobać