Android będzie miał Bazar

Nadchodząca coraz większymi krokami mobilna, open-source’owa platforma Google będzie posiadać swój wirtualny bazar z aplikacjami. Tak, jak iPhone ma sklep, tak telefony z platformą Androida będą miały bazar (Android Marketplace).Google nie nazywa swojego serwisu sklepem, a raczej bazarem, sugerując mniej restrykcyjne podejście do tego co znajdzie się w Android Marketplace  i większą kontrolę dla twórców aplikacji.

Wrzucenie aplikacji na Marketplace ma być równie proste jak dodanie filmu na YouTube ? wystarczy rejestracja, dodanie zawartości oraz opisu. Programy na ?bazarze? będą oceniane przez użytkowników gwiazdkami, co ma promować najlepsze z nich. Użytkownicy będą też mogli komentować aplikacje.

W wersji Marketplace, która jako beta dostępna będzie na pierwszych urządzeniach z Androidem, możliwe będzie wystawienie jedynie darmowych aplikacji. Niedługo potem pojawić ma się obsługa płatności oraz wiele innych funkcjonalności przydatnych dla twórców programów, jak statystyki, czy różnicowanie oferty zależnie od docelowego modelu telefonu.

źródło: android-developers.blogspot.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Gadu-Gadu kolejnym wirtualnym operatorem komórkowym

Gadu-Gadu kolejnym wirtualnym operatorem komórkowym

Gadu-Gadu S

Następny
Samsung X360 lżejszy od MacBooka Air

Samsung X360 lżejszy od MacBooka Air

Samsung wydał nowy notebook, którego reklamuje jako superlekki i supercienki

Może Ci się spodobać