Antena wodoodporna, do noszenia przy kamizelce

28-10-2011

Noszenie anteny ze sobą tylko z pozoru może wydawać się śmieszne. Jej forma, wytrzymałość i skuteczność, w sytuacjach wymagających wezwania pomocy, mogą okazać się niezastąpione.

Na czym to polega? Przypięta do kamizelki ratunkowej antena pomoże znaleźć rozbitka, dzięki czemu zwiększa jego szansę na przeżycie. Wykonana z elastycznego, lekkiego i wodoodpornego materiału może towarzyszyć nam w każdej wyprawie, będąc przy tym praktycznie nieodczuwalną. Antena współpracuje z systemem satelitarnym, obejmującym całą kulę ziemską ? Cospas-Sarsat, który skutecznie, od prawie 30 lat, ratuje osoby w niebezpieczeństwie.

Kamizelka z przyłączoną do niej anteną pozwala zlokalizować poszukiwaną osobę w kilka minut. Antena jest przy tym naprawdę niewielka i nie wpływa na naszą mobilność. Mimo małych rozmiarów wysyłany przez antenę sygnał jest czytelny dla odbiorników satelitarnych.

Koncepcję badaną przez ESA (Europejska Agencja Kosmiczna) wspierała firma Patria oraz współpracujący z tymi jednostkami Tampere University of Technology.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *