Apple pracuje nad tabletem?

26-05-2009

Wszystko wskazuje na to, że Apple postanowiło wejść na rynek niewielkich komputerów przenośnych. Według analityków, firma ma w 2010 roku zaoferować tablety z dotykowymi wyświetlaczami.

Nowe produkty Apple mają kosztować od 500 do 700 dolarów. Tablety będą wyposażone w 7 i 10-calowe wielodotykowe wyświetlacze. Mają one być odpowiedzią firmy na zarzuty, że oferta Apple ogranicza się tylko do laptopów i iPodów. Niewielkie netbooki wypełniłyby lukę pomiędzy obydwoma segmentami. Co ważne, urządzenia miałyby pracować pod całkowicie nowym oprogramowaniem, najprawdopodobniej opartym na aplikacji Mac OS X-a.

Z kolei z drugiej strony dobiegają zupełnie inne głosy. Niektórzy sądzą, że ewentualne wejście Apple na rynek tabletów, mogłoby zaszkodzić sprzedaży MacBooków. Sama firma skłania się raczej do opinni, że kluczem do sukcesu  jest głównie oprogramowanie. Przykładem może być App Store, które na razie nie jest w pełni wykorzystywane przez niewielkie iPody. Gdyby pojawił się większy produkt, o szerszych możliwościach, aplikację mozna byłoby rozszerzyć o szereg fukcji. Mogłaby to być sprzedaż ebooków i wykorzystywanie tableta jako ich czytnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *