Supercienki telewizor Panasonic.

08-03-2009

Firma Panasonic zaprezentowała nowy model telewizora plazmowego. Cechuje go niezwykła cienkość i przekątna ekranu wynosząca 54 cale. Łączność odbywa się całkowicie bezprzewodowo.

Grubość ekranu to zaledwie 2.5 cm, co czyni produkt Panasonic'a jednym z najcieńszych w swojej klasie. Poza tym telewizor jest wyposażony w interfejs HDMI, który zapewnia bezprzewodową łączność. Rozdzielczość Full HD wynosi 1900x1080 pikseli, współczynnik kontrastu 40000:1. Odtwarzanie w kinowej jakości 24Hz zapewnia Cinematic Playback. Telewizor posiada certyfikat THX, który świadczy o wysokiej jakości dźwięku. Telewizor dzięki zastosowaniu technologi Neo PDP jest energooszczędny co pozwala zminimalizować rachunki za prąd.

panasonic_z1-480x373

Jeśli chodzi o interfejs HDMI, to oprócz dostarczania obrazu i dźwięku z odtwarzacza DVD, Blu-Ray czy Media Center, ma on jeszcze kilka ciekawych funkcji. Posiada możliwość łączności z internetem poprzez Viera Link oraz ma czytnik kart pamięci Viera Link SD. Jak zapewniają producenci, jedyny niezbędny kabel to ten doprowadzający prąd.

Cena modelu jest dość wysoka i wynosi 6 tysięcy dolarów, czyli ponad 22 tysiące złotych. Telewizor w detalicznej sprzedaży ma być dostępny w czerwcu bieżącego roku.

Poprzedni wpis:
Kolejny wpis:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *