Automatyczny overclocking

18-07-2009

W najbliższym czasie szykuje się prawdziwy przełom jeśli chodzi o overclocking. Firma MSI zamierza wyprodukować płytę główną, która będzie umożliwiać automatyczne podkręcanie procesora.

Płyta główna ma posiadać chipset Intel P55 i specjalna nowatorską funkcję. OC Genie, tak nazywa się ta funkcja, umożliwi automatyczne podkręcanie poszczególnych podzespołów praktycznie za jednym kliknięciem. Jak zapewniają przedstawiciele MSI ma do tego służyć jeden przycisk, dzięki któremu użytkownik w łatwy i szybki sposób zwiększy wydajność swojego komputera. Co ważne, OC Genie umożliwi overclocking zarówno procesora jak i pamięci RAM.

Jeśli zapowiedzi sprawdzą się, to będzie to pierwsza tego typu płyta główna na rynku. Jako jedyna zaoferuje możliwość podkręcania podzespołów bez ryzyka poważnej usterki sprzętowej. Funkcja ma automatycznie dobierać najlepszą konfigurację i zwiększać poszczególne parametry w bezpieczny sposób.

Prezentacja nowej płyty głównej MSI ma odbyć się jeszcze w tym tygodniu, podczas monachijskich Master Overclocking Arena. Na razie nie wiadomo, kiedy produkt pojawi się w sprzedaży.

Poprzedni wpis:
Kolejny wpis:

One comment on “Automatyczny overclocking”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *