Bardzo cienki i lekki jak powietrze - MacBook Air

24-01-2008

Steve Jobs zaprezentował nowego MacBooka Apple. Air, bo tak nazywa się ten komputer przenośny, zaskakuje przede wszystkim bardzo cienką obudową oraz wagą.

Apple to doprawdy mistrz, jeśli chodzi o wzornictwo produktów. Koncern ten równie świetnie daje sobie radę z upakowaniem podzespołów w niewielkie obudowy, dzięki czemu jego urządzenia są ładne i małe, a przez to ? naprawdę przenośne. Przy MacBooku Air nie ma wyjątku.

Novum waży zaledwie 1,35 kg i ? uwaga ? nie jest to komputer typu subnotebook, lecz, jak donosi Apple, pełnowymiarowy laptop. Trudno będzie innym producentom zaoferować teraz podobny pod względem wagi produkt.

MacBook

Maksymalna grubość obudowy wynosi 1,93 cm, zaś w najcieńszym miejscu ma tylko 0,4 cm. MacBook Air oferuje matrycę LED o przekątnej 13,3 cala oraz procesor Core 2 Duo (65 nm) z 4 MB pamięci cache drugiego poziomu. Nie brakuje też 1,8-calowego dysku twardego 80 GB oraz komunikacji bezprzewodowej WiFi 802.11n. W Air nie znajdziemy za to żadnego napędu optycznego, jednak firma poinformowała, że dostępna jest zewnętrzna wersja, którą podłącza się do portu USB.

Air wyposażono także w kamerkę internetową iSight oraz zestaw złącz, takich jak S-Video czy DVI. Zastosowana w nowym laptopie Apple bateria ma pracować przez 5 godz. na jednym ładowaniu.

W zależności od konfiguracji, nowość koncernu z siedzibą w Cupertino wyniesie od 1800 do 3100 dol.

MacBook

źródło: CafePC.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *