Bezpieczeństwo od ESET.

03-03-2009

Produkty firmy ESET należą do czołówki na rynku zabezpieczeń. Praktycznie każdy zna program NOD32 Antivirus czy Smart Security. Nowa generacja tych programów ma nowe możliwości, takie jak blokowanie dostępów do portów USB i napędów CD/DVD czy opcja tworzenia dysku ratunkowego. Co ważne, polskie wersje językowe są wprowadzane do sprzedaży razem z premiera światową tych produktów.

NOD32 Antivirus 4 i Smart Security 4 opierają swoje działanie na sztucznej inteligencji. Dzięki niej wykrywanie zagrożeń jest szybsze, nie tylko znanych ale także tych nowych. Wspomniane wyżej nowe funkcje (blokowanie portów USB i dysków CD/DVD) pozwalają na zapobiegnięcie rozszerzania się zainfekowanych plików. Szczególnie dotyczy to plików autostartu. Kolejna nowość to opcja SysRescue, dzięki której można przygotować pendrive lub dysk CD z niezbędnymi danymi do uruchomienia systemu. Możliwe jest zbadanie wpisów w rejestrze, działających procesów czy zainstalowanych programów.

czwarta-generacja-rozwiazan-eset

Dla użytkowników notebooków nowe programy ESET'u niosą dodatkowe funkcje. Programy potrafią sprawdzić na jakim zasilaniu pracuje urządzenie, czy jest to zasilanie sieciowe czy bateryjne. W zależności od tego ESET może przesunąć zaplanowane zadania, np. skanowanie dysków. Pozwala to na znaczne wydłużenie pracy komputera na bateriach poprzez ograniczenie ochrony antywirusowej.

Wraz z wersjami do uzytku domowego, dostępne są wersje firmowe. Główną ich zaletą jest możliwość centralnego zarządzania dla kilku jednostek sprzętowych. Aktualizacja dla posiadaczy wcześniejszych wersji programów jest bezpłatna.

One comment on “Bezpieczeństwo od ESET.”

  1. Produkt firmy Eset jest znakomity. Funkcje są wprost nie dościgniecia. W necie czuje sie bezpieczniej. I wchodze gdzi echcę . 100% ochroda . Polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *