Blokada na rower z ochroną chemiczną

29-11-2016

Złodzieje rowerów stają się coraz to bardziej wyspecjalizowani w swoim procederze - łamiąc kolejne zabezpieczenia, zwykle podręcznym sprzętem tnącym. Ta blokada zawiera element, który może ich skutecznie zniechęcić. Skunklock to nie tylko mocny materiał, ale i kryjący się wewnątrz blokady odstraszający środek chemiczny.

Pomysłodawca z San Francisco - Daniel Idzkowski - jako fan rowerów miał wiele nieprzyjemnych sytuacji związanych z ich nagłym, nieprzewidzianym zniknięciem. Stały się one inspiracją do stworzenia nietypowego zabezpieczenia. Skunklock powstała na bazie hartowanej stali, jednak to, co decyduje o sile tej blokady, to zawartość szkodliwego, chemicznego środka. Emitowany natychmiast podczas próby jej przecięcia, jest tak nieprzyjemny, że prawdopodobnie nie poradzi sobie z nimi żaden złodziej.

Wytrzymały mechanizm, wraz ze wsparciem chemii, może skutecznie odstraszyć tych, którzy planują przywłaszczyć sobie nasz pojazd. Przy tym blokada pozostaje bezpieczna w użytkowaniu dla właściciela, poprawiając jego komfort korzystania z roweru na co dzień.

Poprzedni wpis:
Kolejny wpis:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *