Blokada na rower z ochroną chemiczną

Złodzieje rowerów stają się coraz to bardziej wyspecjalizowani w swoim procederze – łamiąc kolejne zabezpieczenia, zwykle podręcznym sprzętem tnącym. Ta blokada zawiera element, który może ich skutecznie zniechęcić. Skunklock to nie tylko mocny materiał, ale i kryjący się wewnątrz blokady odstraszający środek chemiczny.

Pomysłodawca z San Francisco – Daniel Idzkowski – jako fan rowerów miał wiele nieprzyjemnych sytuacji związanych z ich nagłym, nieprzewidzianym zniknięciem. Stały się one inspiracją do stworzenia nietypowego zabezpieczenia. Skunklock powstała na bazie hartowanej stali, jednak to, co decyduje o sile tej blokady, to zawartość szkodliwego, chemicznego środka. Emitowany natychmiast podczas próby jej przecięcia, jest tak nieprzyjemny, że prawdopodobnie nie poradzi sobie z nimi żaden złodziej.

Wytrzymały mechanizm, wraz ze wsparciem chemii, może skutecznie odstraszyć tych, którzy planują przywłaszczyć sobie nasz pojazd. Przy tym blokada pozostaje bezpieczna w użytkowaniu dla właściciela, poprawiając jego komfort korzystania z roweru na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Maszyna do pieczenia ciastek

Maszyna do pieczenia ciastek

CHiP to inteligentna maszyna do wypieku ciastek – w 10 minut zyskasz

Następny
Lewitująca lampka

Lewitująca lampka

Glow to prosta i wyjątkowo atrakcyjna wizualnie, lewitująca lampka

Może Ci się spodobać