Nowoczesny traktor Deuterium

15-02-2011

Wbrew pozorom zdjęcie nie jest kadrem z filmu "Power Rangers", ale ilustracją nowoczesnego traktora.

Projekt futurystycznej maszyny rolniczej to efekt inspiracji ekologicznym zamieszaniem. ?wiat coraz częściej powraca do tradycyjnego rolnictwa, którego płody są wolne od szkodliwych substancji chemicznych. Dyskusje poświęcone ekologicznym uprawom sprowokowały debatę nad maszynami przyjaznymi środowisku i tak właśnie narodził się pomysł zaprojektowania traktora na miarę naszych czasów.

Konstrukcja traktora nawiązuje do cząsteczki ciężkiej wody, w której znacząca ilość atomów wodoru stanowi deuter - to właśnie ten izotop dał nazwę nowoczesnej maszynie. Deuterium wykorzystuje energię słoneczną, a dzięki magazynowaniu światła może pracować przez całą dobę, oświetlając przestrzeń wokół siebie. Wśród wyposażenia warto wymienić rozbudowane systemy nawigacyjne, topograficzne i bazy danych. Producent zapewnia, że traktor spełnia wszystkie możliwe zadania i wbrew wrażeniom jest łatwy w manewrowaniu.

Ekologiczny traktor jest najlepszym dowodem na to, że nawet w rolnictwie można pokusić się o projekty futurystyczne.

źródło: inventorspot.com

One comment on “Nowoczesny traktor Deuterium”

  1. taki traktor jest super postawiłem najwyższą opinię powiem że takim traktorem można nieźle jeździć. niech jak najszybciej trafi do hurtowej produkcji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *